Yapı ve İnşaat

Türkiyenin lider karot taahhüt şirketleri arasında yer alan KESGİN HOLDİNG
Hidrolik raylı makine ile beton kesme
Elektrikli makine ile zemin ve döşeme betonu kesme
Karot ile beton delme
Kimyasal ankraj uygulama
Elmas halatlı tel kesme ile ağır inşaat işlerinde (köprü,tünel,baraj betonları kesiminde) hizmet sunmaktadır.
Bir aile şirketi olarak kurulan KESGİN HOLDİNG , faaliyetlerine 1990'lı yıllarda başlamıştır.

KESGYTİN HOLDİNG 13 yılı aşkın bilgi birikimini ve iş deneyimini sahibi olduğu güçlü altyapı ve teknolojisi ile birleştirip; yaratıcı çözümler sunarak uzun vadeli ilişkilerini korumayı her zaman ilke edinmiştir.KESGİN HOLDİNG her geçen gün kurumsallaşan yönetim sistemi ile; resmi kurumların açmış olduğu ihalelere doğrudan katılmaya başlamış ve kazanmış olduğu ihaleleri başarılı bir şekilde tamamlayarak edinmiş olduğu iş deneyim belgeleri ile sektöründe bir ilki daha başarmıştır.
KESGİN HOLDİNG sürekli artan müşteri portföyü ile bitirdiği projelerde güvenilir bir iş ortağınız olarak siz değerli müşterilerimize her zaman ekonomik ve kaliteli hizmetler vermeye devam edecektir.Karot Nedir?

Karot ile ilgili çalışmalar ilk olarak Almanlar tarafından gerçekleştirilmiştir. Almanlar betondan numune almak için araştırmalar sonucunda, şimdilerde karot makinaları olarak adlandırdığımız makinayi icat etmişlerdir. Bu makine ile betonu silindir şeklinde delerek, silindir içerisinde kalan ve havuca benzeyen betonu çıkartmayı başarmışlardır. Havuca benzemiş olmasından dolayı havuç anlamına gelen, KAROT kelimesi ile adlandırılmıştır. Böylece, betonu silindir şeklinde delme işine KAROT, bu işi karot makinaları ile yapanlara da KAROTÇU ismi verilmiştir.

Silindir şeklinde betonun delinmesi, beraberinde beton binalarda ihtiyaç duyulan beton delme ve beton kesme gibi işlerinde yapılmasına olanak sağlamıştır.
Hiçbir şekilde darbe vermeden, demir donatılı ve donatısız zeminde, 45 ve 90 derecelik açılarla delim yapabilme, Q20 çap & Q700 çap arası 600 cm derinliğe kadar delim yapılabilmektedir.
Sonuç itibariyle karot kelimesi denince, akla ilk gelen sözlük anlamı beton delme, beton kesme makinaları ve uygulamaları akla gelmektedir.

Karot Kesim Hizmetlerimiz: